Komitet wyborczy wyborców Gołdap - dobro wspólne

Arrow Up Icon

Poznaj naszych kandydatów

Arrow Down Icon

Kliknij na zdjęciu kandydata aby poznać go bliżej

Norbert Dawidowski

Norbert Dawidowski – lat 23, człowiek o wielkim sercu, muzycznej duszy i kreatywnym umyśle. Postaw na młodość, młodzi ludzie są bardzo potrzebni w Radzie Miejskiej.

Lucja Morusiewicz

Mam 68 lat, w Gołdapi mieszkam wiele lat. Znam problemy gołdapskiej wsi, bo jestem tu każdego dnia, rozmawiam z ludźmi i znam ich potrzeby. W Jeziorkach prowadzę gospodarstwo pasieczne. Chciałbym aby, w Gołdapi powstał mały rynek, na którym lokalni działkowcy i rolnicy mogliby codziennie sprzedawać swoje produkty. Na terenach wiejski nadal należy remontować drogi oraz doprowadzić wodę do każdej wsi.

Wioletta Anuszkiewicz

Wioletta Maria Anuszkiewicz-lat 37, Gołdapianka od urodzenia mieszkam na Osiedlu I. Od 8 lat jest naczelnikiem Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Gołdapi. Jestem działaczką społeczną i kulturalną, która w swych działaniach stawia na współpracę różnych grup społecznych. Inicjuję różne działania na rzecz rozwoju powiatu gołdapskiego i jego mieszkańców, m.in. jestem organizatorką i inicjatorką wielu działań, takich jak: Eko Piknik, Jarmark Bożonarodzeniowy, Zażynki w Lisach itp. Praca z ludźmi daje mi dużo satysfakcji i motywuje do jeszcze większego zaangażowania na rzecz mieszkańców Gołdapi. Od 10 lat działam w Stowarzyszeniu Gołdapski Fundusz Lokalny. Ważna jest dla mnie współpraca z ludźmi, wzajemny dialog, zaufanie i szacunek.

Mój program dla okręgu nr 7:

 • Dalsze działania na rzecz przebudowy/budowy drogi na Osiedlu I,
 • Oświetlenie ulic i przejść dla pieszych,
 • Dalsze działania zmierzające do doposażenia placu zabaw na Osiedlu II i I,
 • Doposażenie placu zabaw Wojska Polskiego,
 • Poprawa stanów chodników i ulic,
 • Stworzenie systemu ścieżek rowerowych przyjaznych dla mieszkańców i turystów.

Kandydatka na Burmistrza Gołdapi oraz do Rady Miejskiej w Gołdapi.

Andrzej Murzyn

Mam 56 lat, jestem rodowitych gołdapianinem, Prezesem Gołdapskiego Stowarzyszenie Pszczelarz, w którym realizuję się jako osoba otwarta na ludzi, oraz promuje zrównoważony rozwój człowieka w oparciu o dobra otaczającej przyrody.

Tomasz Sewiolo

Mam 46 lat. Jestem od zawsze gołdapianinem. Lubie konstruktywną rozmowę. Cechuje mnie otwartość do innych ludzi, uczciwość , kreatywność oraz rozwaga. Startuję w wyborach ponieważ denerwuje mnie marazm w jakim znalazła się Gołdap. Moim celem jest rozwój Gołdapi oraz podniesienie jakości życia wszystkich grup społecznych bez względu na status.

Beata Otto

Nazywam się Beata Otto. Mam 48 lat. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Pracuję w organizacji pozarządowej. Jestem gołdapianką z urodzenia i wyboru, więc sprawy Gołdapi są mi znane i bliskie. Staram się o mandat radnej, ponieważ posiadam cechy, jakimi powinien odznaczać się lokalny polityk. Słucham ludzi i mam odwagę występować w ich imieniu. Jestem odważna i uczciwa, umiem powiedzieć „nie” ludziom wpływowym, a dostrzec potrzebę tych, którzy nie mają siły przebicia. Najważniejsza jest dla mnie sprawiedliwość. Marzy mi się władza w mieście sprawowana przez fachowców, ludzi kompetentnych, autentycznie zaangażowanych, a nie miernych, ale wiernych. Wszyscy jesteśmy równi, więc równe są też nasze prawa i potrzeby, niezależnie od tego ile zarabiamy, gdzie pracujemy i jakie są nasze układy towarzyskie. Jeśli zdobędę mandat, pozostaję do Państwa dyspozycji we wszystkich sprawach dotyczących miasta i okręgu, z którego startuję. Mam świadomość, że bycie radnym to przede wszystkim służba, nie przywilej.

 • Gołdap miastem bez układów – na stanowiskach kompetentni, nie wierni
 • Współdziałanie władz obu szczebli – szpital, drogi i chodniki są nasze wspólne, nie gminne lub powiatowe
 • Zanów aktualne hasło „Najczystsze powietrze w Polsce” - program emisji dymu i zanieczyszczeń powietrza

Maja Poniatowska

O mnie:

Lubię życiową równowagę, piękną dzikość naszych Mazur Garbatych, cudowny klimat Gołdapi. Tu się urodziłam i tu jest mój dom. Tutaj też nabywam doświadczenia w przedsiębiorczości pracując w małej rodzinnej firmie. Mam 27 lat, często muzykuję, uczę się języków obcych i jeżdżę na rowerze. Byłam tłumaczką i opiekunką podczas 3 edycji wymian młodzieżowych w Gołdapi, Stade i Givat Shmuel i bardzo cenię współpracę z gołdapską młodzieżą, która, mam nadzieję, będzie chciała kiedyś wrócić na stałe do Gołdapi.

Okręg:

Podwórkom brakuje miejsc do zabawy dla dzieci, potrzebne są różne nietuzinkowe place, skąd słychać będzie śmiech najmłodszych mieszkańców. W trosce o bezpieczeństwo, koniecznie należy poprawić stan chodników oraz oświetlić przejścia dla pieszych, bo lepiej dmuchać na zimne. Zwiększona do 15000 zł kwota przyznawana radom osiedlowym dałaby Państwu większe możliwości w podejmowaniu działania. Aby nasza współpraca miała sens, chciałabym jako radna pozostawać z Państwem w stałym kontakcie i godnie reprezentować Was w Radzie Miejskiej.

Zbigniew Mieruński

Zbigniew Jan Mieruński – lat 57, gołdapianin od zawsze, „podlasiak” od 21 lat, zawodowo zajmuje się rozwojem lokalnym. Zaangażowany w działania przeciwko skierowaniu ruchu TIR-ów na ulicę Kolejową, 1-go Maja, Świerkową i Zatorową. W 2017 roku zaproponowałem budowę łącznika drogi DW 651 i drogi DK 65 dzięki któremu ruch TIR-ów ominąłby miasto Gołdap. Prezes Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, organizacji która wspiera i rozwija działania społeczne i kulturalne na terenie Mazur, pomysłodawca i realizator funduszu stypendialnego dla niezamożnej, utalentowanej młodzieży z powiatu gołdapskiego, były wieloletni dyrektor Domu Kultury w Gołdapi.

Mój program dla gołdapskiego Podlasia:

 • Dalsze działania na rzecz stworzenia łącznika dzięki któremu, TIR-y ominą miasto i nie pojadą przez Podlasie
 • Poprawa stanu chodników i ulic oraz estetyki osiedla Podlasie
 • Stworzenie systemu ścieżek rowerowych przyjaznych dla mieszkańców i turystów
 • Remont i oświetlenie ulicy Lipowej
 • Wspieranie rozwoju Szkoły Podstawowej nr 2
 • Remont i doposażenie placu zabaw koło kościoła
 • Wybudowanie i oświetlenie chodnika dla pieszych na tzw. „szpitalówie”

Krzysztof Słoma

Lat 55, od urodzenia gołdapianin, prowadzę przychodnię weterynaryjną „Eskulap” w Gołdapi na ulicy Bagiennej. Jestem niezależny, nie można mnie kupić, moje motto życiowe to słowa profesora Władysława Bartoszewskiego „… watro być przyzwoitym…”. KONSTYTUCJA.